Sık Sorulanlar

Çocuğum kimden eğitim alacak?

Eğitimlerimiz, Basketbol direktörü Güven Öner, Voleybol direktörü Reşat YAZICIOĞULLARI, Jimnastik direktörü Ergun KOÇ gözetiminde alanında uzman antrenörlerimiz tarafından verilmektedir.

Antrenmanlarda kaç eğitmen vardır?

Her grupta her 4 çocuğa 1 eğitmen eğitim verecek şekilde planlanmıştır.

Antrenman gruplarında kaçar çocuk vardır?

Gruplarımız 16 – 18 sporcu ile sınırlıdır.

Antrenmanlar nerede yapılıyor?

Spor okullarımız, Basketbol branşında Zübeyde Hanım Öğretmen Evi ve T.Ç.M.B. Endüstri Meslek Lisesi, Voleybol branşında T.Ç.M.B Endüstri Meslek Lisesi, Jimnastik branşında Adıgüzel İlköğretim okulu spor salonlarında faaliyet göstermektedir.

Antrenman süreleri ne kadardır ve hangi günlerde hizmet vermektesiniz?

Spor okulu faaliyetlerimiz cumartesi Pazar günleri; basketbol branşında 1 saat 15 dakika, Voleybol branşında 1 saat 15 dakika, Jimnastik branşında ise 1 saat olarak yapılmaktadır.

Antrenmanları düzenlerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Gruplarımızı oluştururken çocuklarınızın aynı yaş ve seviyede olmalarına özen gösteriyoruz.

 

Antrenmanlarda kıyafet zorunluluğu var mıdır?

Antrenmanlarımızda tek tip kıyafet zorunluluğu vardır. Her branşımız için takım bütünlüğünü yansıtmak ve farklılıkları ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır.

 

Kayıt yaptırmadan deneme şansımız var mıdır?

Spor okullarımıza ve kulübümüze aday her sporcu için hem bizleri tanıması hem de faaliyetlerimizi uygulamalı yaşaması bakımından ücretsiz deneme antrenmanımız vardır.

Çocuğumu spora yönlendirmek istiyorum, sizce hangi yaş ve branşta başlatmalıyım?

Her sporun altyapısını oluşturan Jimnastik branşıyla başlamasını öneririz. Burada hedeflediğimiz amaç koordinasyon kuvvet ve esneklik kazanımlarını sağlayıp diğer branşlara(basketbol, voleybol vb.) kolayca adapte olmalarını sağlamaktır.

Share
Bookmark the permalink.