Neden Ataşehir Yıldızlarını Kurdum

BurakSezgin

Ataşehir Yıldızları’nı hayata geçirme idealim ; iki çocuğa sahip bir baba ve hayatının neredeyse tamamını sporla iç içe yaşamış profesyonel bir basketbolcu olarak; şampiyonluk kupasını kucakladığımda ve çocuklarımın pırıl pırıl gençler olarak yetiştiklerini gördüğümde yaşadığım mutluluk ve gururla açıklanabilir.

Ataşehir Yıldızları, yşaamıma yön veren bu iki büyük duyguyu birleştiren ve bu duyguları tüm gençlere ve ailelerine yaşatmayı hedefleyen bir idealdir

Ataşehir Yıldızları’nda bizler , Türk sporunun gelişimine büyük katkıları olan alanlarının en iyisi koçlarımızla birlikte, ülkemizde yetişen yetenekli gençlere ve onların başarılarıyla gurur duymak isteyen ailelere hayallerini gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Gençlere spor yapmayı, sporun temel aldığı dostluğu paylaşmayı ve hedefe ulaşmayı sağlayan felsefeyi öğreterek, çocuklarımıza gelecekte örnek alacakları değerler ve özel yaşam deneyimleri kazandırmayı hedefliyoruz. Çünkü bizler sporun; çocukları yeni şeyler öğrenme, dayanışma ve sosyalleşme konusunda motive ettiği gibi pek çok zararlı alışkanlıktan da uzak tuttuğuna inanıyoruz.

Ataşehir Yıldızları’nda eğitim alan her genç bir yıldız adayıdır. Doğru ellerde yetişen ve kendine güvenmeyi öğrenen, yeteneklerini keşfeden ve gücüne inanan…

Profesyonel sporu bırakarak tüm vaktini öğrencilerine adayan, Spor Akademisi’nde ve profesyonel basketbol yaşamında deneyimlerini öğrencilerine aktarmayı görev edinen kurucumuz Burak Sezgin başta olmak üzere, Basketbol,Voleybol ve Jimnastik branşlarında ülkemize şampiyonlar, Türkiye birincilikleri kazandıran, Avrupa ve Dünya dereceleri elde etmiş Head Coach’larımız; antrenör lisansına sahip, pedagoji eğitimi almış tüm eğitimcilerimiz spora adım atan çocuk ve gençlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılayacak düzeydedir.

Gençlere, sporumuzun yıldız adaylarına, sporu doğru ve sağlıklı koşullarda, kurallarına uygun ve keyifle öğreten, onlara hayata yeni bir bakış açısı ve özgüven kazandıran kurucumuz ve eğitimcilerimiz ile tanışmak üzere sizleri bekliyoruz.

Büyük bir rüyanın başladığı yerde, Ataşehir Yıldızları’nda buluşalım.

 

Burak Sezgin 

Kurucu – Eski Milli Basketbolcu

Ataşehir Yıldızları

Ataşehir Yıldızları

Share
Bookmark the permalink.