Hakkımızda

Ataşehir Yıldızları Spor Okulları, 2007 yılında Galatasaray Basketbol Takım Kaptanı & Milli Basketbolcu Burak Sezgin tarafından kurulmuştur. 4-16 yaş aralığındaki gençlere Basketbol sporunu sevdirmeyi ve Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmayı hedefleyerek açılan okulumuz bünyesinde, aynı dönemde Jimnastik Milli Takım Antrenörü Sayın Ergun Koç yönetiminde 4-8 yaş aralığında Jimnastik branşında da antrenmanlara başlanmıştır.

1

Ataşehir Yıldızları’nın tüm kadrosu kısa zamanda iki branşta, il bazında ve Türkiye çapında başarılar elde edilmesini sağlamıştır

BUGÜN ATAŞEHİR YILDIZLARI…

Geride bıraktığımız 4 yılın sonunda, bugün ulaştığımız noktada

  • Ataşehir Yıldızları Spor Okulları Basketbol, Voleybol ve Jimnastik branşlarında alanlarının en iyisi Antrenör ve Eğitim kadrosu ile çalışmaktadır;
  • Basketbol Okulumuz, Basketbol Federasyonu tarafından onaylanan ilk 3 Spor Okulu arasında yer almıştır.
  • Basketbol ve Jimnastik Branşlarında Ataşehir Yıldızları Spor Kulübü kurularak, spor turnuvalarında yer almaya başlanmıştır. Voleybol’da kulüp olmak için girişimler devam etmektedir;
  • Ataşehir Yıldızları’nın tüm kadrosu – isim yapmış sporcuların kısa dönemde gelir elde etmek ve ünlerinden faydalanmak amacıyla açtıkları spor okullarının tersine – bireyden ziyade ekip ve takım olarak, organize şekilde çalışarak, kısa zamanda her iki branşta da il bazında ve Türkiye çapında başarılar elde edilmesini sağlamıştır.
  • Ataşehir Yıldızları Spor Okulları 2009 yılında BOB (basketbol okullar Birliği) üyesi olmuştur.

DİĞER SPOR OKULLARINDAN FARKIMIZ…

Profesyonel sporu bırakarak tüm vaktini öğrencilerine adayan, Spor Akademisi’nde ve profesyonel basket yaşamında edindiği deneyimleri öğrencilerine aktarmayı görev edinen kurucumuz Burak Sezgin başta olmak üzere, Basketbol, Voleybol ve Jimnastik branşlarında ülkemize Şampiyonlar, Türkiye birincilikleri kazandıran, Avrupa ve Dünya dereceleri elde etmiş Head Koçlarımız; antrenör lisansına sahip, pedagoji eğitimi almış tüm eğitimcilerimiz spora adım atan çocuk ve gençlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılayacak düzeydedir.

Vizyonumuz: Ataşehir Yıldızları olarak Türk sporuna katkı sağlayacak, milli takımlarımızda forma giyecek, özgüven sahibi, yeteneklerini geliştirebilen, kendisi ve çevresi ile barışık, sorumluluk sahibi, spor ahlakı almış sporcular yetiştirmektir.

 

2

Ataşehir Yıldızları eğitimin yanı sıra, özel sosyal aktivitelerle de gençleri ve ailelerini rutin hayatın dışına taşır.

3

Ataşehir Yıldızları Spor Okulları, 2007 yılında Galatasaray Basketbol Takım Kaptanı & Milli Basketbolcu Burak Sezgin tarafından kurulmuştur.

OBK (OKUL ÖNCESİ BECERİ ve KOORDİNASYON) – AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR!

3 – 5 yaşındaki çocukların gelişen teknoloji ve yapılanma gereği evde kapalı büyüyen nesiller olması sebebi ile OBK (Okul öncesi Beceri ve Koordinasyon) çalışmaları da Ataşehir Yıldızları tarafından başlatılmıştır. Burada amaç; çocukların istedikleri spor branşına yönelmeden önce vücut koordinasyonlarını oturtmaları ve sporun temelini alarak hızlı bir başlangıç yapmalarıdır.

GERÇEK ANLAMDA BİZ BİR AİLEYİZ…

Sadece gençleri değil, onların ailelerini de kucaklayan Ataşehir Yıldızları eğitimin yanı sıra, özel sosyal aktivitelerle de gençleri ve ailelerini rutin hayatın dışına taşıyarak, aile bağlarını ve dış hayatta birlikteliklerini güçlendirmektedir. Öğrencileri ve aileleri ile Basketbol maçlarına giden, hafta sonu turları, Yaz & Kış kampları düzenleyen, Sokak Basketbolu gibi özel organizasyonlara imza atarak, turnuva heyecanı yaşatan Ataşehir Yıldızları Spor Okulları aktif ve sosyal bir yaşamın kapılarını herkese açıyor.

Misyonumuz: Her şeyden daha çok değer verdiğimiz çocuklarımıza sporun temelini ve evrensel değerlerini ilk elden, şimdiye kadar edindiğimiz profesyonel deneyimlerimiz ışığında aktararak, çevresinde örnek, önder, ilkleri yaşatan ve paylaşımcı bir kurum olmaktır.

Share