ATAŞEHİR YILDIZLARI BASKETBOL OKULU

 

 

 

Ataşehir Yıldızları Basketbol Okulu, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ilk kez 2011 yılında verilmeye başlanan ve Basketbol Spor Okulları’na belirli bir standarda sahip olmayı zorunlu kılan  “TBF Onaylı Basketbol Okulu” belgesini almaya hak kazanan ilk 3 kuruluştan biri olmuştur.

Verdiği eğitim ve sporcu geliştirme faaliyetlerinin TBF standartlarında olduğunu kanıtlamıştır.

Koçlar & Teknik Kadro:

BASKETBOL COACH’UN BİR ŞAMPİYON!

Basketbol Okulumuzda eğitimler  tecrübeli Basketbol Coach’u
Metin Durgun sorumluluğunda gerçekleştirilmektedir.

Antrenörlerimiz, Türkiye Basketbol Federasyonu antrenörlük belgelerine sahip ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenör kadrosundan oluşmaktadır.

Yaş Grupları: Spor Okulumuz 4–17 yaş arası kız & erkek öğrencilere açıktır. Antrenmanlar en fazla 18 kişilik gruplar halinde yapılır.  Gruplar, sporcuların aldıkları eğitimden maksimum düzeyde faydalanabilmeleri için, yaşlarına ve basketbol seviyelerine göre oluşturulur.

Salonlarımız: Çalışmalarımız, Zübeyde Hanım Öğretmenevi Spor Tesislerinde ve Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirilmektedir.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi Spor Salonu Ataşehir Girişi, Opet  Benzin İstasyonu Arkası Merdivenköy Yolu, No: 1 Ataşehir / İstanbul

Zübeyde Hanım Öğretmenevi Spor Salonu
Ataşehir Girişi, Opet  Benzin İstasyonu Arkası Merdivenköy Yolu, No: 1 Ataşehir / İstanbul

Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu Yenişehir Mah.Baraj yolu Cad.İmar İskan Bl.No3 Ataşehir/İSTANBUL

Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu
Yenişehir Mah.Baraj yolu Cad.İmar İskan Bl.No3 Ataşehir/İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antrenman Süresi: Her grup için 1 saat 15 dakikadır.

Antrenman Programı: Antrenman programları, Basketbol Direktörü Metin Durgun tarafından hazırlanmaktadır. Her sporcunun gelişim evresini takip amaçlı, belli zaman aralıklarıyla belli zaman aralıklarıyla ölçümler yapılmakta,  yapılan ölçümler ışığında  kişisel gelişim raporları hazırlanıp aile ve sporcularımızla paylaşılmaktadır.

Malzeme ve ekipman: 
Takım ruhunun oluşturulması açısından önem taşıyan tek tip forma, Ataşehir Yıldızları tarafından sağlanmaktadır. Çalışmalarda kullanılan tüm ekipman, uluslararası normlarda ve profesyonel basketbol takımlarının kullandığı kalite ve özende seçilmektedir.

Ataşehir Yıldızları Spor Okulları 2009 yılında BOB (Türkiye Basketbol Okullar Birliği) üyesi olmuştur. Bu birliğe Türkiye genelinde dünya standartlarında hizmet veren Basketbol Okulları kabul edilmektedir.

Aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı Basketbol okuludur.

bob tbf

 

 

 

 

Share
Bookmark the permalink.